ČLÁNKY A NÁVODY PRO KLIENTY

Podle jakých specifikací vybírat hosting pro WordPress?

Hosting wordpress
WordPress je celosvětově nejoblíbenější redakční systém, na kterém je postaveno více než 35 % webových stránek. Právě z tohoto důvodu je v oblasti hostingu pro WordPress vysoce konkurenční prostředí. Orientace v tak bohaté nabídce tak může být poněkud nepřehledná. Podívejte se s námi, podle jakých specifikací vybírat hosting pro WordPress.

Podle čeho tedy vybírat hosting pro WordPress?

Na každé stránce společností, které nabízejí „zaručeně ten pravý“ hosting pro vaše webové stránky, naleznete zejména ty informace, ve kterých vynikají. Otázkou však je, jestli se jedná o parametry, které jsou pro funkční web opravdu ty nejdůležitější. Podívejte se níže, alespoň na ty základní, na které byste se opravdu měli podívat.

Responzivita

V současné době, kdy již spousta uživatelů používá k surfování po internetu mobilní zařízení je responzivita základem. Kromě toho, že se uživatelům budou správně zobrazovat vaše webové stránky na všech zařízeních vašich zákazníků. Navíc responzivita výrazně ovlivňuje umístění webu ve výsledcích vyhledávání. Samozřejmě, že je responzivita dána především šablonou a její kompatibilitou. Hlavně pro laiky v oblasti programování je pak velmi důležité, aby se o optimalizaci, instalaci a správnou funkci postaral právě hosting. Vhodnou volbou jsou tak hostingy s předinstalovaným CMS WordPress.

Rychlost načítání webu

Pokud se vám načítají webové stránky pomalu, zpravidla web po chvíli opustíte a přesně tak se jistě budou chovat i vaši zákazníci. Tento trend je nejvýraznější především v oblasti e-shopů, kde si návštěvníci stránek zpravidla chtějí prohlédnout více výrobků. Na rychlost načítání webu má vliv hned několik faktorů, které musí být dokonale vyladěny.
Kromě vlastní optimalizace kódu je rychlost webu dána právě rychlostí hostingu. Na rychlost hostingu má výrazný vliv kapacita operační paměti a výkon CPU, dalším velmi významným atributem je pak kapacita disku a volba jeho technologie. Z disků jsou samozřejmě nejrychlejší disky SSD. Dalšími faktory je pak povolené množství přenesených dat, rychlost databáze nebo verze PHP.

Zálohování a obnova webu

Každý poskytovatel hostingu by měl poskytovat i službu zálohování a obnovy webu. I v případě, že ji poskytuje jsou zde velké rozdíly v tom, jak často je web zálohován a za jak dlouho může být web obnoven. Tyto rozdíly jsou často dány rozličnými balíčky s různě nastavenou cenou za poskytování zvolené služby. Optimální je, aby byly vaše webové stránky zálohovány, alespoň jednou týdně. Nechcete přeci v případě nehody začít stavět celý web od začátku.

nejlepší hosting pro wordpress

Kompatibilita

Aby byly vaše webové stránky kompatibilní třeba s nejnovějšími šablonami, je potřeba aby byly pravidelně aktualizovány a doplňovány o řadu pluginů, které jsou postupně vyvíjeny.

Ochrana webu před spamem a jinými útoky

Pro optimální fungování vašeho webu bez výpadků nebo spamování e-mailových schránek vašich zákazníků je vhodné vybírat hosting, který se postará nejen o spolehlivou ochranu dat vašich zákazníků. Spolehlivě chráněný web by neměl mít problémy s nesmyslnými komentáři u jednotlivých stránek od botů apod.
Zejména pokud máte e-shop je ochrana údajů zákazníka velmi důležitá, protože by mohly být zneužity třeba platební údaje.

Podpora

Neméně důležitá je i dostupnost podpory hostingu. Její dostupnost bývá závislá především na zvoleném tarifu daného poskytovatele, někdy pak technickou náročností dotazu. V současné době dokonce někteří poskytovatelé hostingu nabízí i nonstop podporu. Na druhou stranu úroveň této podpory může být jen základní a třeba na náročnější problematiku v oblasti programování nemusí být specialista přítomen.

A co třeba předinstalace?

Pokud si zvolíte webhosting, který je přímo nastaven pro WordPress, je pravděpodobné, že zde již bude předinstalovaný. To vám samozřejmě ulehčí práci. Pak už si jen zvolíte page builder, kde jsou nejoblíbenějšími Elementor nebo Gutenberg, k němu kompatibilní šablonu a můžete začít pracovat na svém webu.

Může vás také zajímat