ČLÁNKY A NÁVODY PRO KLIENTY

K čemu je Google Analytics?

(Zjednodušené vysvětlení pro uživatele z řad laiků)

Google Analytics je nástroj vyvinutý společností Google, je k dispozici zdarma, i když můžete zaplatit nějakému specialistovi, aby vám vložil měřicí kód Google Analytics na váš web. K tomu, abyste si mohli zřídit účet v Analytics, musíte mít Gmail, s jiným typem e-mailu vás Google bohužel nepustí k vytvoření účtu.

Google Analytics měří návštěvnosti vašich stránek, získáte statistické údaje o uživatelích vašeho webu (například pohlaví, město či zemi, ze které jsou, jaký používají operační systém, zda si zobrazili váš web na mobilu nebo na počítači, atd.).

 

Google Analytics je nutnost pro moderní e-shop i pro jednoduchý web nabízející služby.

V Google Analytics si můžete nastavit cíle, například prodej, přihlášení do newsletteru, přečtení aspoň 3 článků nebo zobrazení strany Kontakty. Po nastavení těchto cílů můžete sledovat, kolik návštěvníků cíle splnilo, a z toho vyvozovat závěry.

Pokud máte e-shop, můžete zde sledovat i prodeje.

Pokud provozujete online reklamu, v Google Analytics uvidíte například, kolik lidí přivedla která reklama, kolik z nich provedlo konverzi (stanovený cíl), atd.

Google Analytics je nutnost pro moderní e-shop i pro jednoduchý web nabízející služby.

GA je to, co potřebuji,

(Vyplnit formulář s poptávkou)

Web už mám,

a sledovat data

Nevíte si rady?

Neváhejte se ozvat, nebo rovnou poslat zcela nezávaznou online poptávku.

Zuzana Fílová

Zuzana Fílová

Autorka článku, webový tvůrce a grafik

„Baví mě vytvářet weby tak, aby byly vizuálně atraktivní, ale zároveň co nejvíce funkční a optimalizované pro vyhledávače.“

Může vás také zajímat