JAK URČIT POČET STRAN NA WEBU

Nápověda

1) Co je to „strana na webu“?

Strana webu je samostatná část webu, která je ohraničená nahoře hlavičkou s menu a dole patičkou, která obvykle obsahuje kontakty. Je věnovaná samostatnému tématu, např. nějaké službě, kterou poskytujete, historii vaší společnosti, shrnutí všech kontaktů, apod. Příklady stránek jsou: úvodní strana (té se také říká Homepage nebo Domů), strana O nás, strana Služby, strana Kontakty, strana Zásady ochrany osobních údajů, apod.

Na důležité stránky webu se můžete prokliknout z horního menu. Na mém webu vypadá horní menu se stránkami takto:

Počet stránek na webu

Web může obsahovat i strany, na které není odkaz v horním menu. Typicky jsou to strany „Obchodní podmínky“, „Zásady ochrany osobních údajů“. Na tyto strany se pak obvykle dává odkaz pouze z patičky webu. 

2) Jak určím počet stran na webu?

Typicky web obsahuje vždy: stranu Domů, stranu Kontakty, stranu O nás (nemusí být), stranu Služby, která popisuje obecně všechny vaše služby. Velmi doporučuji kvůli SEO pak rozvětvit služby do dalších stránek, na jednu vaši slžbu samostatnou stránku.  Co je to SEO a proč by mě to mělo zajímat?

3) Příklad:

Jste živnostník poskytující zemní práce a sekání trávy s vertikutací.

MINIMÁLNÍ POČET STRAN BY BYL 3:
Homepage, Služby, Kontakty.

LEPŠÍ BY BYLO 6:
Homepage, Služby, Zemní práce, Sekání trávy, Vertikutace, Kontakty.

Proč? Vždy je lepší věnovat každé službě extra stránku kvůli SEO. Vyhledávače Google a Seznam vždy raději nabídnou uživateli stránku, která se věnuje přesně jeho vyhledávanému výrazu, pokud taková existuje. A v těchto službách existuje. Pokud chcete být konkurence schopní, důrazně doporučuji extra stránkupro každou službu a zoptimalizovat pro vyhledávače.

ÚPLNĚ NEJLEPŠÍ BY BYLO:
Udělat si analýzu klíčových slov a podle ní zjistit, jaké vyhledávací výrazy lidé používají, když hledají vaše služby. Podle těchto vyhledávacích výrazů bychom sestavili strany. Při tomto způsobu vytváření struktury webu jsou počáteční náklady na tvorbu webu maličko vyšší, ale v dlouhodobém horizontu se vám investice vrátí a následně vám web bude generovat poptávky vlastně zdarma, bez reklamy. Samozřejmě reklamu si můžete zaplatit k tomu i tak 🙂 Záleží na tom, jak moc pospícháte na nové poptávky. SEO pracuje pomaleji, výsledky z reklamy jsou hned.

Raději rovnou voláte nebo píšete?

Pokud se rozhodnete volat, nejpravděpodobněji vám to vezmu v době mezi 11:00 a 17:00. Na e-maily odpovídám vždy a snažím se o to co nejdříve :).

Pište

info@bezvaldova.cz

Volejte

+420 725 362 927