ČLÁNKY A NÁVODY PRO KLIENTY

WordPress přihlášení uživatele

Nevíte, jak se dostat do administrace svého wordpressové webu? Nevadí, nejedná se o nic složitého.

Přihlášení uživatele do administrace WordPress

Do každé wordpressové administrace se dostanete tak, že do okénka pro www adresu ve vašem internetovém prohlížeči zadáte www adresu vašeho webu a za ní napíšete bez mezery /admin. Pokud máte stránky www.mojestranky.cz, do administrace se tedy dostanete zadáním:

www.mojestranky.cz/admin

URL pro přihlášení do wordpress
Na stránce se objeví okno pro přihlášení, kam zadáte login a heslo.
jak se přihlásit do wordpress

Zapomněli jste heslo?

Klikněte na odkaz pod okénky „Zapomněli jste heslo?“

zapomenuté heslo do přihlášení wordpress

V dalším kroku zadejte svůj přihlašovací e-mail, u kterého je registrovaný váš účet v dané administraci.

(Problém?: Nevíte, na který email máte registraci? Jděte do svých emailových schránek a u všech zadejte do vyhledávání slovo wordpress. U té správné vám vyjedou emaily od wordpressu k danému webu. Projděte i složky hromadné a spam.)

zapomenuté heslo wordpress - jak se přihlásit, když nevím heslo

Přijde vám e-mail s odkazem, na něj kliknete a musíte zadat svoje přihlašovací jméno nebo e-mail, pod kterým se přihlašujete do administrace WordPressu, dále klikněte na získat nové heslo. V dalším kroku se vám zobrazí heslo, které vám vygeneroval sám WordPress, ale lze ho rovnou přepsat na heslo, které vám bude vyhovovat. Případně lze heslo přepsat v administraci WordPressu pod záložkou Uživatelé. Rozkliknete uživatele, sjedete skoro až dolů a v sekci Uživatelský účet klikněte na Generovat heslo. WordPress opět vygeneruje „pěkné“ nezapamatovatelné heslo, které ovšem můžete rovnou přepsat a uložíte ho.

Změna hesla přímo ve WordPressu

Heslo lze přepsat či vygenerovat nové v administraci WordPressu pod záložkou Uživatelé. Rozkliknete uživatele, sjedete skoro až dolů a v sekci Uživatelský účet klikněte na Generovat heslo. WordPress opět vygeneruje „pěkné“ nezapamatovatelné heslo, které ovšem můžete rovnou přepsat a uložíte ho.

jak změnit heslo wordpress
Více informací o přihlášení do WordPressu si můžete přečíst v návodu od WP Lama.

Nevíte si rady?

Neváhejte se ozvat, nebo rovnou poslat zcela nezávaznou online poptávku.

Zuzana Fílová

Zuzana Fílová

Autorka článku, webový tvůrce a grafik

„Baví mě vytvářet weby tak, aby byly vizuálně atraktivní, ale zároveň co nejvíce funkční a optimalizované pro vyhledávače.“

Může vás také zajímat